top of page
klinikai szakpszichológus

Dálnoki Dominika

klinikai szakpszichológus

Dálnoki Dominika vagyok. 2001-ben végeztem Szegeden pszichológusként, gyermek-és ifjúsági klinikai szakpszichológus minősítésemet 2006-ban kaptam meg a Pécsi Egyetemen. 2007 és 2008 között egy angol egyetemen is elvégeztem az alkalmazott pszichológia szakot.
2001 óta dolgozom gyermekekkel, serdülőkkel, valamint felnőttekkel is ambuláns formában. A 2000-es évek elején a Vadaskert Gyermekpszichiátriai Kórházban tapasztalatot szereztem a gyermek-és serdülő pszichiátriai kórképek kezelése és a pszichodiagnosztika terén, a dunaújvárosi Egészségmegőrzési Központban pedig csoportos személyiségfejlesztéssel is foglalkoztam. 2008-21-ig egy budapesti nevelési tanácsadóban dolgoztam a magánszféra mellett, ahol gyermekekkel, szülőkkel, családokkal foglalkoztam, diagnosztikai vizsgálatok és terápia (egyéni és csoportos) formájában.

Módszereim:
Rendszerszemléletű családterápia
Rendszerszemléletű szülő-és párkonzultáció
Gyermek-pszichodiagnosztika és terápia (játékterápia)
Komplex képességvizsgálat
Serdülő-konzultáció, serdülő terápia
Neuro-lingvisztikus programozás (NLP) személyiségfejlesztő gyakorlatok
Vizualizációs, relaxációs technikák
Trauma-feldolgozás

Pszichológusként nagyon fontosnak tartom a pszichés készségek fejlesztését (önismeret, pozitív énkép, hatékony kommunikáció) és a személyes erőforrások kibontakoztatását már gyermekkorban, hiszen kihívásokkal teli világunkban csak így tudunk kiegyensúlyozottan, nyitottan és fejlődésre képesen élni.

Hiszek abban, hogy a gyermekek, kamaszok és a felnőttek családjuk, kapcsolati rendszerük részeként működnek, és ha bármelyik szint változik, a többiek is vele tudnak változni. Ezt a változást szeretném elősegíteni, hogy a hozzám fordulók jobb minőségű, teljesebb életet élhessenek.

Szolgáltatások, fókusz:
-Kamasz kórképek (szorongás, hangulati zavarok, evészavar, önsértés, neurodiverzitás hatása a mindennapi funkcionalitásra)
-Kisgyermekes családok problémás működésének megtámogatása szülőkonzultáció formájában (kisgyermekkori fejlődési lépcsők, problémás életszakaszok, szülő-és házaspár funkciók szétválasztása, testvérféltékenység)
-Felnőtt kórképek (szorongás, hangulati zavarok, neurodiverz állapotok), valamint nehezített fogantatás feldolgozása, párkapcsolati és eredeti családdal kapcsolatos problémák, önismeret
-Család-és párterápia
-Tematikus csoportok, csoportos pszichoedukácó

bottom of page